12 ساعت طلایی بعد از انجام مصاحبه شغلی

زمانی که میخواهید برای استخدام شدن در یک سازمان جذاب، مدیران آن سازمان را تحت تاثیر قرار دهید، موفق ظاهر شدن در جلسه مصاحبه تنها نیمی از کار است. به یاد داشته باشید پس از انجام مصاحبه، شما 12 ساعت طلایی را پیش رو دارید که میتواند به قیمت بدست آوردن و یا از دست دادن فرصت شغلی مورد نظرتان تمام شود. 4 نکته مهم اما ساده به شما این امکان را میدهد که از این 12 ساعت بیشترین استفاده را برده و به فرصت شغلی مورد علاقه تان نزدیک تر شوید:

1. یک نامه تشکر بنویسید
شاید در نظر اول کاری بیهوده به نظر برسد، اما نوشتن یک نامه تشکر میتواند نشان دهد که شما چقدر برای زمان کارفرمایتان ارزش قایل هستید.این نامه باید بلافاصله بعد از جلسه مصاحبه برای فردی که با شما مصاحبه کرده است ارسال گردد. نکته حائز اهمیت اینست که متن ارسالی باید کاملا به وسیله شخص شما برای شخص مصاحبه کننده نوشته شده و از ارسال متون از پیش آماده شده جدا بپرهیزید. شاید باورش سخت باشد اما در خیلی موارد کارفرمایان این نامه ها را برای شناخت بیشتر کارجویان با یکدیگر مقایسه میکنند.
خالی از لطف نیست اگر قسمتی از نامه را به اطلاعات مفیدی ار مباحثی که در جلسه مطرح شده اختصاص دهید یا لینکی در این خصوص را در نامه خود به آنها ارائه دهید.

2. حسابهای خود در شبکه های اجتماعی را مورد بازبینی قرار دهید
نحوه حضور شما در شبکه های اجتماعی میتواند تاثیر زیادی در استخدام و یا عدم استخدام شما داشته باشد. به خاطر داشته باشید که کارفرمایان شما نیز به احتمال بسیار زیاد در همان شبکه های اجتماعی که شما عضو هستید، حضور دارند. سعی کنید چند مطلب مفید در خصوص مباحث اقتصادی و یا در خصوص مباحث صنعتی که در آن حضور دارید به اشتراک بگذارید اما لطفا در این بازه زمانی از گذاشتن پستهای کم ارزش اینستاگرامی بپرهیزید.

3. با مصاحبه کنندگان در شبکه اجتماعی لینکدین ارتباط برقرار کنید
شبکه اجتماعی لینکدین به سبب ماهیت حرفه ای آن میتواند بستر مناسبی برای ارتباط میان شما و کارفرمایتان باشد.اما توجه داشته باشید تنها دکمه درخواست ارتباط را فشار ندهید. درخواست شما میتواند با یک پیام در خصوص اینکه چقدر از جلسه یا بحث با آنها لذت بردید همراه باشد.

4. از تماس مکرر خودداری کنید
انتظار برای پاسخ یک مصاحبه میتواند آزاردهنده باشد، اما تحت هیچ شرایطی اقدام به برقراری تماسهای مکرر و یا ارسال پیامهای پیاپی نکنید. پیگیری بیش از حد شما ممکن است به حس مثبتی که در جلسه مصاحبه ایجاد کرده اید آسیب برساند. به خاطر داشته باشید که اقدامات بالا باید در همان 12 ساعت طلایی اول صورت گیرند و پس از آن کارفرمای شما حداقل به یک هفته زمان نیاز دارد تا بتواند در خصوص شما تصمیم بگیرد.

نویسنده:کامیار کشانیان

Email: k.keshanian@bazarica.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط