بنیان‌گذار توییتر: از پاور پوینت خارج شوید

جک دورسی در کنفرانسی از کارآفرینان خواسته زمان زیادی را صرف خیال‌پردازی و رویابافی نکنند و برای به واقعیت پیوستن هدف خود دست به کار شوند.

به گزارش آی تی ایران، دورسی که از موسسان دو شرکت توییتر و Square است، در کنفرانس Money20/ 20 که روز دوشنبه در کپنهاگ برگزار شد، گفت: «دقیقا زمانی که پا به عرصه عمل می‌گذارید و تجربه کسب می‌کنید، جایی است که یادگیری آغاز می‌شود، از Keynote و Powerpoint خارج شوید. ساختن را آغاز کنید و قابلیت‌های خود را به نمایش بگذارید.» دورسی این سخنان را خطاب به شنونده‌های حاضر در سالن کنفرانس عنوان کرد که مدیران حوزه مالی و اقتصادی، پایه‌گذاران استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان آینده را شامل می‌شدند. وی که مدیرعامل استارت‌آپ Square (استارت‌آپی که پرداخت از طریق کارت اعتباری و با استفاده از گوشی هوشمند را برای کسب و کارهای خرده‌پا امکان‌پذیر می‌کند) و یکی ازچهره‌های سرشناس سیلیکون ولی محسوب می‌شود.

دورسی در ادامه سخنان خود گفت: «ما تا زمانی که چیزی برای عرضه نداشته باشیم با هیچ کس اعم از سرمایه‌گذار، مشتری یا حتی کارمندان صحبتی از کار خود نخواهیم کرد. هنگام شروع و عملی کردن یک ایده، مدام با خود فکر می‌کنید اگر… اگر…، درحالی که به جای تلف کردن وقت فقط باید تمرکز خود را صرف نحوه انجام و عملی کردن پروژه کنید.» وی در ادامه اضافه کرد: «هرچه زودتر مقدمات اجرایی شدن ایده خود را بچینید، سریع‌تر افراد مختلف را جذب خود و کار خود خواهید کرد و به جواب‌ها نیز سریع‌تر دسترسی خواهید داشت.» استارت‌آپ Square در سال 2009 پایه‌ریزی شد و دورسی اعلام کرد که هدف این شرکت این است که «فروشنده به فروش و سود خود مطمئن باشد.» این شرکت اخیرا شعبه‌ای در بریتانیا افتتاح کرده و دورسی اعلام کرده که فعلا در ابتدای کار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط